{{ ... }}

Joint supplements help restore and regenerate connective tissue, reduce inflammation and pain, promote joint flexibility and power, improve the overall health of ligaments and cartilage, and reduce the risk of injury.

Sąnariai. Kiekvieną dieną mūsų sąnariams tenka daugiau krūvio negu įsivaizduojate. Juolab sportuojant, kuomet kilnojami didžiuliai svoriai ar užsiimant kardio, kuomet sąnariai turi atlaikyti pastovų kūno blaškymąsi ir staigius judesius. Nepaslaptis, kad daugelis problemą pradeda spręsti jai atsiradus. Šiuo atveju – kuomet prasideda skausmai. Paprasčiau būtų tiesiog užkirsti kelią sąnarių skausmui – atlikti pratimus teisingomis formomis bei vartoti sąnarių papildus.

Trys pagrindinės sąnarių problemos:

• Artritas. Sąnarių kremzlės susidėvėjimas, dažnai pasireiškiantis kultūristams.

• Bursitas. Sąnario tepalinio maišelio uždegimas.

• Tendinitas. Sausgyslių prisitvirtinimo prie kaulų vietų uždegimas.

Papildai sąnariams. Bene plačiausiai naudojamas maisto papildas sąnariams yra gliukozamino sulfatas. Gliukozaminas natūraliai gaminasi organizme. Ši medžiaga atsakinga už kremzlės, jungiančios sąnarius, būklę bei už sinovinio skysčio (sąnarių lubrikanto) gamybą. Kitas, ne mažiau populiarus papildas yra metilsulfonilmetanas – arba, kad nesilaužyti liežuvio – MSM. Tai yra organinė medžiaga, kuri skatina sąnarių jungiamojo audinio susidarymą. Chondroitinas taip pat naudingas sąnariams. Ši medžiaga užtikrina, kad kremzlėje būtų pakankamai skysčių – apie 75%. Esant pakankamai skysčių, sąnarių kremzlė gauna reikiamą kiekį maistinių medžiagų. Skystis taip pat palaiko sąnarių amortizaciją. Panašiai veikia ir hialurono rūgštis – palaiko skysčio lygį kremzlėje bei padeda jai atlaikyti kasdien tenkančius krūvius.

Cissus – mažai žinomas papildas sąnariams. Sparnuotasis lamstas (Cissus) yra augalas kurios galima rasti Afrikoje bei Azijoje. Šis papildas gali būti efektyvus ne tik paspartinti gijimo procesą po traumų, bet ir ženkliai sumažinti sąnarių skausmą.

Liaudies medicinoje populiaru sąnarių problemas gydyti valgant šaltieną. Nereikėtų juoktis, tai yra efektyvus vaistas nuo sąnarių skausmo. Šaltienoje gausu kolageno. Kolageno gausu ir žmogaus organizme – tai yra pagrindinė jungiamojo audinio sudėtinė medžiaga. Taigi – kuo daugiau kolageno, tuo stipresnis bus jungiamasis audinys ir tvirtesni sąnariai.

Net gi Omega 3 yra naudinga sąnariams – tam tikrais atvejais gali padėti sumažinti uždegimą ir skausmą.

Trys priežastys naudoti papildus sąnariams:

• Mažina sąnarių skausmą;

• Gerina lankstumą;

• Lengvina judėjimą.

UP